Niedrogie latanie poza sezonem urlopowym

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zobaczyć niemalże każdy zakątek świata, a co najistotniejsze, nie dotyczy to wyłącznie majętnych obywateli. Odkąd tanie linie samolotowe pojawiły się u nas, możemy za bezcen latać na terenie Europy oraz dalej. Oczywiście, aby znaleźć najlepsze promocje trzeba umieć ich szukać, oraz decydować się na podróż w dogodnym terminie.

W zależności od kraju, który pragniemy odwiedzić, odmienny miesiąc będzie najciekawszy w sprawie temperatury. Jednak wówczas, ceny za hotel lub samolot będą znacznie wyższe, gdyż najwięcej podróżnych wówczas nadciąga. Dobrym przykładem jest Izrael – w trakcie naszej wiosny pogoda tam jest idealna, bez deszczu i ogromnych upałów. Jeśli jednak chcesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty spotkasz jesienią. Co prawda podziwianie Ziemi Świętej może być zakłócane przez deszcz, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce. Również Barcelona, jedno z najczęściej wizytowanych miast przez Polaków, może być tania. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje niekiedy 1000 złotych w obie strony. Kwota ta jednak drastycznie się zmniejsza w sezonie jesiennym, gdy można się tam wybrać już za sto złotych. A Barcelona posiada delikatniejszy klimat, nawet w listopadzie zaznamy tam mnóstwo słońca. Poza tym bez upałów zwiedzanie będzie przyjemniejsze. Także osoby chcące polecieć do USA muszą wziąć pod uwagę termin. Do Los Angeles, legendarnego miasta, dobrze udać się w styczniu, wtedy to lot bezpośredni z Berlina kosztuje mniej, niż przejazd do Nowego Jorku w lipcu lub sierpniu. Dużo osób z naszego kraju, które chcą zobaczyć Kalifornię ochoczo wybierają ten termin, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą liczbą turystów.

neujahrswünsche

Jeśli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż leżenie nad morzem, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zaciekawić. Gdyż znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najchętniej odwiedzane będą w miesiącach gorących, co znacząco winduje cenę lotów. Zatem warto odwiedzić te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy.