Narkotyki – jak oddziałują na funkcjonowanie umysłu?

Czasy się zmieniają, społeczeństwo się zmienia, moralność się zmienia, wszystko się zmienia. Niekiedy jest to zmiana, za którą można zapłacić własnym życiem. Przechodzą ciarki, ale właśnie tak się zdarza. Słyszy się coraz więcej historii o tym, że ktoś stracił życie, ponieważ robił coś, w czym nie widział niczego negatywnego. Teraz można pomyśleć sobie o narkotykach. Najokrutniejsze ze wszystkich uzależnień. Stwarza niesamowite spustoszenie w organizmie, umyśle. Osoba, która jest pod wpływem środków psychoaktywnych nie myśli racjonalnie. Z biegiem czasu zanika u niej jakakolwiek moralność, gdyż nie jest zdolny dostrzec różnicy między dobrem a złem. Przygnębiające jest także to, że po takie używki sięgają coraz młodsze osoby. U sporej ilości pewnie zaczyna się podobnie: „Wezmę sobie raz. Od jednego razu nic mi się nie stanie”. Fakt, może wyjść z tego cało, o ile nie ma uczulenia na żaden ze składników narkotyku. To jednak nie powinno nakłaniać do spróbowania, bo właśnie w ten sposób zaczyna się najtrudniejsza droga nałogu.

Osoba, która regularnie bierze narkotyki widocznie zmienia swój wygląd zewnętrzny, a w takim razie jak ma się jej wnętrze? Można je porównać do poszarpanej szmaty, którą ktoś wyrzucił na drogę. Przekaźnictwo nerwowe zostaje zaburzone. Zmienia się podejście do postrzegania świata, czucia, myślenia. Kumulujący się wpływ substancji odurzających zaburza działanie mózgu. Nieraz są to zmiany stałe. Przekaźnictwo nerwowe jest konieczne, by odpowiednio reagować na bodźce. Dzięki neuroprzekaźnikom mózg przekazuje informacje z jednego neuronu do drugiego. Narkotyki zakłócają działanie konkretnego neuroprzekaźnika. Pod wpływem substancji psychoaktywnych każdy pojedynczy neuron generuje w nienaturalny sposób jeden lub więcej neuroprzekaźników, a może to być np. dopamina, serotonina, acetylocholina, a także inne. Dzięki dopaminie osoba uzależniona czuje radość, przyjemność. Prawie każdy narkotyk zawyża poziom tego neuroprzekaźnika. Serotonina wpływa na nastrój, sen, popęd płciowy oraz apetyt. Acetylocholina wpływa na pamięć, nastrój, podniecenie, a na właśnie ten neuroprzekaźnik wpływa nikotyna. Jest jeszcze wiele neuroprzekaźników, o których można by rozpisywać się do woli.

tabletki na powiększenie penisa

Bardzo ciężko jest pozbyć się tego nałogu. Terapia na detoksie jest ciężka. Leczona osoba ma wrażenie, że cierpi każdy element jej ciała, a przez to okalecza się, żeby skupić uwagę na tylko jednym miejscu. Nigdy nie jest zagwarantowane, że osoba, która przebywała na odwyku już nie powróci do nałogu. Potrzeba chcieć samemu wyjść z dołka, który z każdą kolejną działką się pogłębia. Trzeba zacząć działać w odpowiednim momencie. Warto także wspomnieć, że wiele narkotyków ma jako jeden ze składników trutkę na szczury. Mało przemawiające? W proszkach znajduje się rozdrobnione szkło, które kaleczy żyłki w nosie.

Na ten temat można się rozpisywać bez końca. Warto wiedzieć o negatywnym działaniu tych wszystkich substancji, ponieważ ta wiedza może ochronić społeczeństwo przed dopuszczeniem się wielkiego błędu, który będzie przypominał o sobie w każdej chwili życia.